Novinky

3D mapa ako skvelá edukatívna pomôcka

Okrem toho, že nástenné 3D drevené mapy tvoria estetický účel , môžu byť tiež skvelou edukatívnou pomôckou pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o geografiu a cestovanie.

V tomto blogovom článku si preto povieme o tom, ako môže byť nástenná drevená mapa skvelou edukatívnou pomôckou.

 • Umožňuje vizualizáciu geografických informácií
  Nástenné drevené mapy sú vynikajúcim nástrojom na vizualizáciu geografických informácií. Pomocou nich môžeme vidieť, kde sa nachádzajú jednotlivé krajiny, mestá a ich hranice. Takýto vizuálny zážitok pomáha ľahšie zapamätať si nové informácie a poskytuje ucelený prehľad o svete, v ktorom žijeme.
 • Pomáha pri učení geografie
  Ak sa učíte geografiu, nástenné drevené mapy vám môžu veľmi pomôcť. Môžete na nich napríklad označiť mestá alebo miesta, kde sa nachádzajú významné historické pamiatky pamiatky. Takýmto spôsobom si môžete vizualizovať a ľahšie zapamätať si rôzne geografické polohy miest, štátov a ich vzájomné vzťahy.
 • Podporuje rozvoj kultúrnej gramotnosti
  Okrem geografických informácií môže byť nástenná drevená mapa aj vynikajúcim nástrojom na rozvoj kultúrnej gramotnosti. Môžete na nej napríklad vyznačiť kultúrne pamiatky, alebo vlajky rôznych krajín. Takýmto spôsobom si môžete vytvoriť ucelený prehľad o krajinách sveta a ich rozmanitosti.
 • Poskytuje inšpiráciu pre cestovanie
  Naše mapy môžu byť aj inšpiráciou pre cestovanie. Na mape si môžete vyznačiť miesta, ktoré chcete navštíviť, alebo ktoré ste už navštívili. Takýmto spôsobom si môžete vytvoriť prehľad o svojich cestách a zároveň sa inšpirovať novými. Je len na Vás, kam sa vyberiete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *